CHARAKTERISTIKA MATEŘSKÉ ŠKOLY

Mateřská škola je otevřena od 6:30 do 16:00 hodin.

Rodiče přivádí děti do 8:15 hodin, po domluvě s paní učitelkou mohou přivést i vyzvednout dítě v kteroukoliv hodinu.

Kapacita MŠ je od 30. 9. 2013 navýšena na 30 dětí.

Počet tříd: 2

1. třída - mladší děti  ,,Nemoušci " a ,,Kapři" - 17 dětí.

2. třída - předškolní děti  ,,Štiky " a ,,Velryby"  - 13 dětí.

 

Počet pedagogických pracovníků : 3

Paní učitelky: Lenka Hamplová

                      Jana Žižková 

Asistentka pedagoga: Lucie Borovská

Provozní pracovnice: Petra Pavlišová

Mateřská škola prošla v srpnu 2013 velkou rozsáhlou rekonstrukcí. Konkrétně se vybudovala nová dětská koupelna, sociální zázemí  pro dospělé, technická část pro personál, podlahová krytina v jídelně, výdejna, byla opravena střešní krytina, proběhlo zateplení celé budovy včetně fasády a chodníků.

MŠ je odloučeným pracovištěm Masarykovy základní školy a Mateřské školy, Hradec Králové - Plotiště, P. Jilemnického 420.

 Mateřská škola se nachází ve velmi klidné zóně, nedaleko centra města Hradce Králové, v blízkosti řeky Labe, obklopena krásnou přírodou. 

Děti se snažíme motivovat cíleně zaměřenými úkoly k tomu, aby přírodu nejenom vnímaly, učily se, co do ní patří a nepatří, ale také ji chránily. Škola je zaměřená na maximální využití prostředí, které ji obklopuje. Děti tráví většinu času na čerstvém vzduchu, v krásné přírodě.  

Mateřská škola je přízemní a bezbariérová. V budově se nachází 2 třídy. Velká herna a malá herna, která zároveň slouží i k odpočinku dětí. Dále samostatná jídelna, výdejna  a šatna. Obědy se dováží ze školní jídelny Svobodné Dvory.

Okolo mateřské školy je prostorná přírodní zahrada s různými koutky,které jsme za velké pomoci rodičů a díky grantům z odboru životního prostředí MMHK vybudovali svépomocí.